Acasa Articole Grupe si Program Complet pentru Campionatul Mondial 2022

Grupe si Program Complet pentru Campionatul Mondial 2022

de Cristi

Ne apropiem cu pasi repezi de Campionatul Mondial 2022 ce se va desfasura in Qatar in perioada 21 noiembrie – 18 decembrie 2022.

Tragerea la sorti a grupelor si a tabloului final din cadrul Campionatului Mondial 2022 s-a efectuat fara a cunoaste numele a trei nationale. Intre timp, s-au jucat toate meciurile restanta, iar cele trei echipe care s-au calificat la campionatul mondial 2022 sunt Tara Galilor(vs Ucraina), Australia(vs Peru) si Costa Rica(vs Noua Zeelanda)

Program si Grupe Campionatul Mondial 2022

FIFA a stabilit deja programul pentru toate pertidele ce se vor disputa la campionatul mondial 2022.

Meciul de deschidere ce va avea la start reprezentativa tarii gazda, Qatar. Al Khor Stadium, va fi gazda acestui meci disputat pe 21 noiembrie, la ora 12:00 (ora Romaniei). De altfel, orele de disputare ale partidelor din cadrul acestui turneu final vor fi 12:00, 15:00, 18:00 si 21:00 (ora Romaniei).

Grupa A Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Qatar
2. Ecuador
3. Senegal
4. Olanda

Meciuri Grupa A

DataEchipeOraStadion
21 NoiembrieSenegal vs. Olanda12:00Al Thumama
21 NoiembrieQatar vs. Ecuador18:00Al Bayt
25 NoiembrieQatar vs. Senegal15:00Al Thumama
25 NoiembrieOlanda vs. Ecuador18:00Khalifa Int’l
29 NoiembrieOlanda vs. Qatar17:00Al Bayt
29 NoiembrieEcuador vs. Senegal17:00Khalifa Int’l

Grupa B Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Anglia
2. Iran
3. USA
4. Tara Galilor

Meciuri Grupa B

DataEchipeOraStadion
21 NoiembrieAnglia vs. Iran15:00Khalifa Int’l
21 NoiembrieUSA vs. Tara Galilor21:00Ahmad Bin Ali
25 NoiembrieTara Galilor vs. Iran12:00Ahmad Bin Ali
25 NoiembrieAnglia vs. USA21:00Al Bayt
29 NoiembrieTara Galilor vs. Anglia21:00Ahmad Bin Ali
29 NoiembrieIran vs. USA21:00Al Thumama

Grupa C Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Argentina
2. Arabia Saudita
3. Mexic
4. Polonia

Meciuri Grupa C

DataEchipeOraStadion
22 NoiembrieArgentina vs. Arabia Saudita12:00Lusail
22 NoiembrieMexic vs. Polonia18:00Stadium 974
26 NoiembriePolonia vs. Arabia Saudita15:00Education City
26 NoiembrieArgentina vs. Mexic21:00Lusail
30 NoiembriePolonia vs. Argentina21:00Stadium 974
30 NoiembrieArabia Saudita vs. Mexic21:00Lusail

Grupa D Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Franta
2. Australia
3. Danemarca
4. Tunisia

Meciuri Grupa D

DataEchipeOraStadion
22 NoiembrieDanemarca vs. Tunisia15:00Education City
22 NoiembrieFranta vs. Australia21:00Al Janoub
26 NoiembrieTunisia vs. Australia12:00Al Janoub
26 NoiembrieFranta vs. Danemarca18:00Stadium 974
30 NoiembrieTunisia vs. Franta17:00Education City
30 NoiembrieAustralia vs. Danemarca17:00Al Janoub

Grupa E Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Spania
2. Costa Rica
3. Germania
4. Japonia

Meciuri Grupa E

DataEchipeOraStadion
23 NoiembrieGermania vs. Japonia15:00Khalifa Int’l
23 NoiembrieSpania vs. Costa Rica18:00Al Thumama
27 NoiembrieJaponia vs. Costa Rica12:00Ahmad Bin Ali
27 NoiembrieSpania vs. Germania21:00Al Bayt
1 DecembrieJaponia vs. Spania21:00Khalifa Int’l
1 DecembrieCosta Rica vs. Germania21:00Al Bayt

Grupa F Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Belgia
2. Canada
3. Maroc
4. Croatia

Meciuri Grupa F

DataEchipeOraStadion
23 NoiembrieMaroc vs. Croatia12:00Al Bayt
23 NoiembrieBelgia vs. Canada21:00Ahmad Bin Ali
27 NoiembrieBelgia vs. Maroc15:00Al Thumama
27 NoiembrieCroatia vs. Canada18:00Khalifa Int’l
1 DecembrieCroatia vs. Belgia17:00Ahmad Bin Ali
1 DecembrieCanada vs. Maroc17:00Al Thumama

Grupa G Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Brazilia
2. Serbia
3. Elvetia
4. Camerun

Meciuri Grupa G

DataEchipeOraStadion
24 NoiembrieElvetia vs. Camerun12:00Al Janoub
24 NoiembrieBrazilia vs. Serbia21:00Lusail
28 NoiembrieCamerun vs. Serbia12:00Al Janoub
28 NoiembrieBrazilia vs. Elvetia18:00Stadium 974
2 DecembrieCamerun vs. Brazilia21:00Lusail
2 DecembrieSerbia vs. Elvetia21:00Stadium 974

Grupa H Campionatul Mondial 2022

Echipe
1. Portugalia
2. Ghana
3. Uruguay
4. Coreea de Sud

Meciuri Grupa H

DataEchipeOraStadion
24 NoiembrieUruguay vs. Coreea de Sud15:00Education City
24 NoiembriePortugalia vs. Ghana18:00Stadium 974
28 NoiembrieCoreea de Sud vs. Ghana15:00Education City
28 NoiembriePortugalia vs. Uruguay21:00Lusail
2 DecembrieCoreea de Sud vs. Portugalia17:00Education City
2 DecembrieGhana vs. Uruguay17:00Al Janoub

Program Faze Eliminatorii Campionatul Mondial 2022

Optimi de finala:

DataEchipeOraStadion
3 Decembrie1A vs. 2B17:00Khalifa Int’l
3 Decembrie1C vs. 2D21:00Ahmad Bin Ali
4 Decembrie1D vs. 2C17:00Al Thumama
4 Decembrie1B vs. 2A21:00Al Bayt
5 Decembrie1E vs. 2F17:00Al Janoub
5 Decembrie1G vs. 2H21:00Stadium 974
6 Decembrie1F vs. 2E17:00Education City
6 Decembrie1H vs. 2G21:00Lusail

Sferturi de finala:

DataEchipeOraStadion
9 DecembrieQF1: 1E/2F vs. 1G/2H17:00Education City
9 DecembrieQF2: 1A/2B vs. 1C/2D21:00Lusail
10 DecembrieQF3: 1F/2E vs. 1H/2G17:00Al Thumama
10 DecembrieQF4: 1B/2A vs. 1D/2C21:00Al Bayt

Semifinale:

DataEchipeOraStadion
13 DecembrieQF2 vs. QF121:00Lusail
14 DecembrieQF4 vs. QF321:00Al Bayt

Locul 3:

DataEchipeOraStadion
17 DecembriePierzatorii Semifinalelor17:00Khalifa Int’l

Marea Finala Campionatul Mondial 2022:

DataEchipeOraStadion
18 DecembrieCastigatorii Semifinalelor17:00Lusail

Related Articles

Lasa un comentariu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More